Tipy na netradičné vianočné darčeky

08.12.2023

Chceli by ste ich tento rok obdarovať niečím špeciálnym?

Vianoce sú už za dverami a vy stále neviete čím tento rok potešiť tých, na ktorých vám najviac záleží? Chceli by ste ich tento rok obdarovať niečím špeciálnym? Stačí, ak sa zamyslíte nad ich záujmami a dáte si na výbere vhodného darčeka záležať. Prinášame vám tipy na netradičné vianočné darčeky, ktorými sa môžete inšpirovať. 

Nezabudnuteľný darček vo forme zážitku

Jedným z najzaujímavejších darčekov, ktorý môžete vašim blízkym darovať, je zážitok. Správne vybraný poukaz na zážitok stačí vložiť do peknej obálky a nezabudnuteľný darček na Vianoce je pripravený. Aké typy zážitkov vyberať pre mužov a aké netradičné zážitkové darčeky potešia ženu?  

Netradičné zážitkové darčeky pre muža 

Jednoznačnou mužskou záležitosťou sú autá, najmä tie rýchle. Aj keď váš partner nie je práve najväčším fanúšikom rýchlej jazdy, zážitková jazda vo formule alebo pretekárskom Porsche ho určite nadchne. Okrem toho môžete mužov potešiť niektorým z adrenalínových alebo športových zážitkových darčekov. Tu je však potrebné dôkladne zvážiť, čo bude pre danú osobu a jeho povahu vhodné.

Zážitok ako netradičný darček pre ženu 

Ak vyberáte netradičné darčeky pre ženu, najobľúbenejšími sú jednoznačne masáže a relaxačné procedúry. Pre odvážnejšie povahy sú vhodné aj vyhliadkové lety balónom alebo lietadlom, zoskoky z rôznych výšok alebo športové zážitky. Aj u žien sa však vždy vopred uistite, že bude bude táto voľba vhodne zvoleným darom. 

Darujte možnosť zdokonalenia sa v záujmoch 

Medzi cenné netradičné vianočné darčeky patria aj tie, pomocou ktorých poskytnete vaším blízkym možnosť zlepšenia sa v tom, čo ich baví. Vhodný nezabudnuteľný darček pre ženu, ktorú baví domáce líčenie, je kurz líčenia. Pre dokonale zladený darček jej k tomu pribaľte balíček vyskladaný z dekoratívnej kozmetiky, s pomocou ktorého potom môže trénovať nové techniky líčenia. Ďalšími príkladmi na netradičné vianočné darčeky v tomto duchu sú napríklad:

  • kurz pečenia pre tých, ktorí by piecť chceli, no zatiaľ im to veľmi nejde,
  • kurz prežitia pre dobrodruhov,
  • výtvarný kurz so sadou farieb pre umeleckú dušu,  
  • kurz základov športu, ktorý danú osobu fascinuje.

Tradičné vianočné darčeky v netradičnom darčekovom košíku

Ak ste zástancom praktických darov, aj z tých sa dajú vytvoriť originálne vianočné darčeky. Dajte si záležať na ich balení. Z klasických pánskych kozmetických produktov môžete vytvoriť netradičné darčeky pre muža, ak ich zabalíte do vianočných darčekových krabičiek. Z bežných denných potrieb a praktických vecí do domácnosti, ktoré ale potešia napríklad vašu babku, môžete vytvoriť krásny darčekový kôš. Ak máte o takýto typ darčeka záujem, kontaktujte nás a radi vám s tým pomôžeme. 

Netradičné degustačné vianočné darčeky

Ďalším vhodným tipom na nezabudnuteľný darček je degustačná krabička obľúbených produktov. Každý z nás je v niečom labužník a preto nebude problém nájsť vhodný variant degustačného setu pre kohokoľvek. Prinášame niekoľko možností, ktoré degustačné darčeky ponúkajú, a taktiež rady, ako ich urobiť ešte zaujímavejšími. 

Degustačné sety pre milovníkov mlsania 

Pre tých, ktorí si radi pochutnajú na sladkom pokušení, bude ideálnou voľbou čokoládový degustačný set. Či už zvolíte dokonalé belgické pralinky, alebo ručne robenú čokoládu niekoľkých druhov, určite maškrtníka potešíte. Ak si naopak vaši blízki radi vychutnajú skôr slané pochutiny, vyberať môžete medzi rôznymi typmi takýchto degustačných setov. Patria medzi ne napríklad variácie špeciálnych syrov, orieškov, olív a mnoho iných. Pribaľte k darčekovému setu aj sadu servírovacích misiek a nezabudnuteľný darček je na svete. 

Netradičné vianočné darčeky v podobe obľúbeného nápoja

Okrem jedla môžete potešiť vašich blízkych aj darčekovou kazetou s obľúbeným nápojom. Ochutnávkový set whisky, piva alebo rumov patrí medzi obľúbené netradičné darčeky pre muža. Výber konkrétneho druhu prispôsobte jeho preferenciám. Medzi darčekovými degustačnými setmi s nápojmi však určite nájdete aj také, ktoré sú vhodné ako netradičné darčeky pre ženu. Vyberajte z ponuky ochutnávkových fľašiek kvalitného vína alebo siahnite po darčekovej kazete chutných čajovSkvelým tipom na darček je aj degustačný balíček exkluzívnych káv. Ak máte medzi svojimi blízkymi vášnivého kávičkára, tento dar ocení ešte väčšmi. Kávu môžete darovať aj vo forme balíčka poskladaného z kvalitnej kávy a hrnčeka s menom alebo obľúbeným citátom. 

 

Vianoce síce nie sú iba o darčekoch, no neodmysliteľne k nim patria. Každý z nás má vo svojom živote osoby, ktoré by chcel na Vianoce potešiť a vymyslieť pre nich  nezabudnuteľný darček. Keď aj vy patríte medzi tých, ktorých už klasické darčeky nudia, veríme že s pomocou predchádzajúcich tipov dokážete vybrať netradičné vianočné darčeky, ktoré určite potešia. 

foto:pixabay.com