Tipy na kuchynské vychytávky, s ktorými si leto užijete

14.07.2023

Kuchynské vychytávky prinášajú nový rozmer prípravy jedla pre gazdinú, ale aj tých, ktorí si jedlo či drink vychutnajú. A k letu predsa neodmysliteľne patria rôzne garden party, oslavy a grilovačky. 

Kuchynské vychytávky prinášajú nový rozmer prípravy jedla pre gazdinú, ale aj tých, ktorí si jedlo či drink vychutnajú. A k letu predsa neodmysliteľne patria rôzne garden party, oslavy a grilovačky. Chcete zahviezdiť a vyskúšať vo svojej kuchyni niečo úplne nové? V tom prípade by vo vašej výbave do kuchyne nemali chýbať tieto vychytávky.

Originálne letné osvieženie s formami na nanuky

Kto by ho v horúčavách nechcel? Ak už máte plné zuby nanukov z obchodu a zmrzliny v kelímku, pripravte si vlastnú mrazenú pochúťku. Vďaka plastovým formám si môžete vyrobiť domáce nanuky. Ich výhodou je najmä to, že viete, z čoho sú. Ak máte napríklad prebytok ovocia, stačí ho vhodne skombinovať alebo doplniť trochou tvarohu či zmixovať ako jednoduché smoothie, dosladiť podľa potreby cukrom, banánom alebo medom a naliať do foriem na nanuky. Toto osvieženie zaručene na záhradnej párty uvítajú nielen tí najmenší.

Ovocie nakrájané “tak trocha inak”Leto sa nesie okrem ľadového potešenia aj v znamení osviežujúceho ovocia. Všade je ho zrazu dostatok a právom sa tak ocitá na oslavách ako doplnok k dezertom. Máte pocit, že vášmu stolovaniu chýba iskra? V tom prípade siahnite po efektívnych vykrajovačoch ovocia a vytvorte originálnu ovocnú misu, z ktorej nik neodtrhne oči (a ruky). Dokážu vytvoriť krásne tvary z melóna, dynky, ananásu, kiwi a množstva iného ovocného materiálu. V tomto prípade však nejde len o skvelý výsledok v podobe zaujímavého servírovania. Verte, že si prácu s vykrajovačom si budete pochvaľovať aj vy v kuchyni. Mnohé z nich totiž šetria váš čas a odpad, ktorý pri spracovaní ovocia vzniká. 

Nožnice na bylinky do každej modernej kuchynky

Zídu sa vám totiž na strihanie byliniek do vašej preslávenej marinády na mäso, ale i príprave osviežujúcej domácej limonády. Už žiadne neefektívne krájanie alebo trhanie byliniek. Stačí strih-strih a pažítku, šalviu, rozmarín alebo medovku či mätu máte pripravenú na použitie. Nožnice na bylinky vám však rovnako pomôžu so strihaním čili papričiek, jarnej cibuľky, stopkového zeleru alebo čoraz obľúbenejšej okry. 

Vychytávky na grilovanie, ktoré musíte mať 

V lete je voľba na typ posedenia s priateľmi alebo oslavy jasná – grilovačka. Ak už máte čo-to pri grile odstáte, zrejme viete, že dosiahnuť výsledok podľa vašich predstáv alebo obrázka z internetu nie je jednoduché. Navyše je potrebné vedieť, kedy čo vložiť na gril, otočiť a ako dlho to na nerovnomernom ohni vlastne nechať. Ak si k tomu prirátame pripálené kúsky na grilovacej tácke, popadanú zeleninu alebo dusené mäso namiesto šťavnatého s jemnou chrupkou na povrchu… Je grilovanie vlastne umenie. 

Chcete ho toto leto ovládnuť? Určite vám nesmie chýbať spoľahlivý grilovací plech a šikovné sieťky s rukoväťou, do ktorých vložíte drobné veci ako cesnak, zeleninu a podobne. Alternatívou sú perforované silikónové grilovacie vrecká, ktoré spoľahlivo zachytia aj najdrobnejšie grilované lahôdky. 

Servírujte letné drinky s nápadom

Či už je to oslava, grilovačka alebo príjemný večer na terase s priateľmi, aj nápoje môžete servírovať “na pána”. Domácu limonádu môžete podávať v priehľadnom džbáne alebo použiť špeciálne nádoby so vstavaným sitkom na ovocie a bylinky. Z neho sa postupne uvoľňujú chute a kúsky sa tak nedostanú do pohárov hostí. 

Ak chcete letné drinky osviežiť niečím zábavným, určite vyskúšajte experimentovať s tvorítkami na ľad. Môžete ich naplniť zmrazeným sirupom alebo dreňou, ktorá sa bude postupne v drinku rozpúšťať (pre dospelých pokojne aj vo verzii s alkoholom). Alebo vytvorte nápaditý dizajn ľadových kociek s kúskami jedlých kvetov či byliniek.

Našli ste v našom výbere kuchynských vychytávok nejakú, ktorú by ste radi na najbližšej párty alebo grilovačke vyskúšali? Na www.demro.sk nájdete širokú ponuku kuchynských pomocníkov, stačí sa poobzerať. A nezabudnite sa s nami podeliť o výsledok, napríklad na našej facebookovej stránke.

 

úvodné foto : pixabay.com