Prečo sú vlastne podkladové bázy dôležité?

04.11.2020

Už dlhšiu dobu si kladiete otázku načo sú nám vlastne podkladové bázy a aký majú význam? 

Prečo sú vlastne podkladové bázy dôležité?

Už dlhšiu dobu si kladiete otázku načo sú nám vlastne podkladové bázy a aký majú význam? Prečo ich teda používať?

Taká úplne základná informácia o nich, ktorú by ste mali vedieť je tá, že podkladová báza chráni pleť pred vonkajším prostredím. Nepredlžuje len výdrž make-upu. Nemusíte ju však používať len pod make-up aj keď sa nemaľujete ju môžete použiť.

Prečo je ich toľko?

Každá máme jedinečnú a výnimočnú pleť preto je veľa druhov podkladových báz  aby si mohla každá žena vybrať  ”tú svoju”.

Ako si teda vybrať takú aby Vám sedela?

Je to samozrejme o tom aký typ pleti máte. Je to aj o tom, že skúšate rôzne podkladové bázy. Môžete dať aj na rady iných žien aby ste si vybrala rýchlejšie. Chcem Vám aj ja uľahčiť vaše hľadanie ”spriaznenej duše” (samozrejme v podobe podkladovej bázy :D )

Začala by som zmatňujúcimi podkladovými bázami. Ak máte pleť, ktorá je viac mastnejšia a potrebujete ju zmatniť tak siahnite práve po zmatňujúcej .Medzi moje obľúbené patrí podkladová báza s čiernym uhlím od Dermacolu. Vôbec sa nebojte toho, že je čierna. Na pleti sa to stratí akonáhle s ňou splynie. Je ľahká, vyhladí,zjednotí a navyše zmatní. Túto bázu by som však odporučila pre mladšie ročníky. Pre staršie dámy by som odporučila podkladovú bázu tiež od Dermacolu, Ja ju volám Satinka, pretože má v názve Satin. Tiež zmatní ale navyše aj vyhladí vrásky. Nie úplne samozrejme, to asi žiadny krém ani podkladová báza nedokáže.

Ak ale pleť nepotrebujete zmatniť je k dispozícii podkladová báza Gold.Taktiež je od Dermacolu.Táto podkladová báza vyplňuje vrásky a ževraj s ňou budete vyzerať mladšie.Každá žena chce vyzerať stále mladá no nie? Preto máme toľko krémov a čiastiacich prostriedkov na pleť v našej skrinke, v kúpelni.

Ak máte suchú pleť tak Vám odporúčam vyskúšajte podkladovú bázu Coco splash od Dermacolu. Nielen hydratuje pleť ale obsahuje aj vitamín B3,ktorý vplýva na činnosť nervového systému a mozgu. Nieje to tak, že ak by ste mala po celom dni nervy na niečo, že si dáte túto podkladovú bázu a je vybavené. To zas nie :D To by som Vám odporučila uvariť si antistresový čaj :D Teda aspoň na mňa má dobré účinky po takýchto dňoch. Vráťme sa radšej k podkladovým bázam na suchú pleť. Ďalšia,ktorá patrí medzi takých favoritov je od značky Gosh. Táto báza je vhodná pre všetky typy pleti, je však hydratačná. Obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ktoré sú prospešné pre Vašu pleť.

Potrebuje Vaša pleť viac vitamínov ako jej dávate?

Možno Vás prekvapím, možno nie. Potrebuje. Komplexne a často. Odporúčam podkladovú bázu od značky Bourjois,ktorá má v sebe zahrnuté všetky vitamíny, ktoré Vaša pleť tak veľmi potrebuje. Navyše Vám pleť krásne rozjasní. Dva úžitky v jednom produkte. Skvelé!

Na záver by som chcela dodať, že som sem zahrnula len také bázy, o ktorých viem, že sú dobré. A mám ich odskúšané na sebe. Je samozrejme veľa na trhu ďalších značiek, ktoré sú dobré. Ako som dodala na začiatku musíte vyskúšať aby ste vedeli či áno či nie. Nebojte sa skúšať a experimentovať. Odmenou vám bude zdravá a na pohľad krásna pleť.

Adriana