Očné tiene: Ako na to v jesennom a zimnom líčení?

16.10.2023

Inšpirujte sa tipmi, ako na to, aby očné tiene zodpovedali aktuálnym trendom. S našimi radami sa dozviete aj to ako očné tiene nanášať, aké odtiene zvoliť a ako prispôsobiť líčenie konkrétnej príležitosti. 

Aj keď si to možno neuvedomujete, aj očné tiene majú svoje trendy, ktorým podliehajú. Vzhľadom na prichádzajúce ročné obdobie a vonkajšie teploty, počas ktorých sa vám make up nebude topiť priamo na tvári, sa môžete veselo pustiť do skúšania nových očných tieňov. Inšpirujte sa tipmi, ako na to, aby očné tiene zodpovedali aktuálnym trendom. S našimi radami sa dozviete aj to ako očné tiene nanášať, aké odtiene zvoliť a ako prispôsobiť líčenie konkrétnej príležitosti.    

Objavte trendy v oblasti očných tieňov pre nadchádzajúce obdobie

S prichádzajúcim jesenným obdobím priamo súvisia zemité, hnedasté tóny, ktoré sú vždy správnou voľbou pre jesenné líčenie. Ak si pre svoje denné líčenie zvolíte paletku očných tieňov v prírodných farbách, nič tým nepokazíte. Bežne zaužívané jesenné líčenie je však ovplyvnené aj aktuálnymi trendmi: 

Latte make-up 

Tento trend sa stal veľmi populárnym už v lete 2023. Ako na očný make up inšpirovaný týmto trendom? Ako prvý naneste matný svetlo hnedý až béžový očný tieň. Na neho následne použijete bronzovo hnedý tieň do záhybu očného viečka. Nad horné riasy ešte aplikujte hnedú linku, ktorú jemne rozotrite do stratena. Líčenie je potrebné dokončiť použitím riasenky.

Dymové líčenie

 

Aj s týmto typom dobre známeho líčenia budú stále vaše očné tiene trendy. Dymové líčenie sa navyše dokonale hodí aj k chladnému jesenno-zimnému obdobiu. Základom je mať vo svojej výbave paletu očných tieňov s viacerými odtieňmi. Od svetlého odtieňa na vnútorný kútik oka, až po postupne najtmavši odtieň vytvoríte pekný dymový efekt.

Cherry Cola Lips 

Názov tohto absolútneho trendu v líčení vám napovie, že základom budú výrazné červené pery s čerešňovým odtieňom. Podstatné je ale nezabudnúť aj na líčenie očí, aby sa v tvári nestratili a vytvorili akýsi kontrast. Očné tiene môžete v tomto prípade využiť na vytvorenie hrubšej tmavej očnej linky, ktorá oči zvýrazní. Pohrať sa však môžete aj s jemnými púdrovými očnými tieňmi. 

Grafické očné linky

Ďalším trendom v líčení na jeseň/zimu 2023-2024 sú tzv. grafické linky. Spočíva v precíznej práci s očnou linkou, ktorou môžete robiť rôzne tvary a textúry. Okrem klasickej čiernej sú trendy aj iné farby očných liniek. Dokonale nakreslenú grafickú linku môžete doplniť jemným očným tieňom.

Očné tiene prispôsobte okrem trendov a ročného obdobia aj  príležitosti, na ktorú sa líčite

Počas ranného líčenia do práce mnohé ženy očné tiene vynechávajú. Ak si z času načas privstanete a stíhate aj zložitejšie líčenie, je dobré vedieť, ako na to a aké očné tiene použiť. Pri bežnom dennom líčení si vyberajte menej výrazné očné tiene, ktoré je najlepšie naniesť v jemnejšej vrstve. O niečo výraznejšie líčenie však odporúčame v prípade, ak si to vyžaduje vaše profesijné postavenie a prostredie, v ktorom pracujete. 

Očné tiene sú priam nevyhnutnou súčasťou líčenia v prípade, že sa chystáte na večernú párty, ples alebo inú spoločenskú udalosť. V tejto chvíli je čas staviť na líčenie, ktoré zažiari. Pokojne použite výraznejšie očné tiene v spojení s očnou linkou. Nebojte sa siahnuť aj po metalických očných tieňoch, ktoré dodajú vášmu party look-u ten správny šmrnc. 

Farba očí zohráva pri voľbe očných tieňov veľký význam 

Modré oči a očné tiene. Ako na to?

Keďže modrá farba je považovaná za chladnú farbu, najvhodnejšie očné tiene pre  modré oči sú naopak v zemitých teplých odtieňoch. Siahnite po očných tieňoch v rôznych odtieňoch hnedej, oranžovej, zlatej a medenej farby. Dobrou voľbou bude aj staroružová, ktorú môžete použiť pri jemnom líčení. 

Hnedoočky sa môžu pohrať s rôznymi farbami očných tieňov 

Hnedooké dámy majú v tomto smere veľkú výhodu, pretože môžu použiť väčšinu farebných odtieňov a pokojne s nimi experimentovať. Zvýraznite svoje oči použitím paletky s modrými, zelenými alebo fialovými odtieňmi. Pre výraznejšie líčenie môžete staviť na strieborné a metalické odtiene. 

Aké očné tiene zvoliť k zeleným očiam?

Pre bežné denné líčenie zelených očí zvoľte sivé, hnedé alebo zelené farby v jemne trblietavom prevedení. Výraznejšie líčenie dosiahnete ružovými, fialovými alebo červenými tónmi, ktorými určite zaujmete a dokonale splynú s vašim pohľadom. 

Ako nanášať očné tiene?

Úplným základom je použitie podkladovej bázy pod očné tiene. Pomocou nej sa budú očné tiene ľahko nanášať a výrazne sa zvýši ich odolnosť a výdrž. Pri otázke, ako nanášať očné tiene, je voľba jasná. Poslúžia vám penové aplikátory alebo malé  štetce na nanášanie očných tieňov. Každému sa dobre pracuje s iným z uvedených typov. Preto je len na vás, ktorý z nich si zvolíte. Praktické sú aj očné tiene v tvare ceruzky. Majú krémovú konzistenciu, pohodlne a rýchlo sa nanášajú, a môžete nimi vytvoriť hrubšiu očnú linku pre pekné dymové líčenie. 

Teraz už viete, ako nanášať očné tiene a ako postupovať, aby boli vaše očné tiene trendy. Jesenné a zimné líčenie nemusí byť úplne nudné. Ak máte chuť, nebojte sa experimentovať a inšpirujte sa spomenutými tipmi na farebné očné tiene, ktoré sa dokonale hodia k vašej farbe očí. 

 

zdroj obrázkov: pinterest.com  pixabay.com