NIVEA a opaľovanie sa.

03.08.2020

NIVEA a opaľovanie sa.

Kompletnú ponuku výrobkov NIVEA SUN nájdete na tomto odkaze

AKO SPRÁVNE POUŽÍVAŤ VÝROBKY SLNEČNEJ OCHRANY.

Účinná slnečná ochrana nespočíva iba vo výbere vysokého OF. Dôležité je aj použitie dostatočného množstva výrobku. Pre bežne vysokého dospelého človeka vystačí 30 ml pre ochranu pokožky celého tela. Jednoduchý spôsob, ako odhadnúť správne množstvo, je aplikovať silný "pruh" emulzie, v dĺžke zhruba od špičky prostredníka po zápästie, na každú z 11 častí tela, ako je znázornené ďalej. Ak používate sprej, aplikujte 15 strekov na každú časť.
 
Nezabudnite aplikáciu opakovať každé dve hodiny alebo po každom kúpaní či utretí uterákom. Nezabudnite, že časový interval určený OF platí pre celý deň, nie pre každú opakovanú aplikáciu opaľovacieho prípravku. Takže ak na pokožku nanesiete po 5 hodinách ďalší  prípravok s OF 20, neznamená to, že sa vaša ochrana predĺži o ďalších 5 hodín. Je nutné hneď od začiatku používať taký OF, ktorý vašej pokožke zaručí dostatočne dlhú ochranu počas celého dňa.

Všetky výrobky NIVEA SUN rovnako ako ďalších medzinárodných výrobcov slnečnej ochrany, vyhovujú štandardom Európskej asociácie značkových výrobcov kozmetiky*, na ktorých základe sa použité UV filtre podrobujú najprísnejším testom bezpečnosti v súlade s Európskou smernicou pre kozmetické výrobky. Testovanie obsahuje aj overovanie účinnosti OF (ochrany UVB), vodeodolnosti a ochrany UVA. Európska smernica zároveň determinuje zoznam UV filtrov, ktoré je možné v kozmetike použiť. 

ODPORÚČANIE EURÓPSKEJ KOMISIE

Európska komisia vypracovala jednotné pravidlá, aby zabezpečila lepšiu informovanosť spotrebiteľov o negatívnych účinkoch slnečného žiarenia a o tom, ako sa chrániť:

  • Slnečná kozmetika sa odporúča iba ako jeden z mnohých ochranných prostriedkov.
  • Obmedziť pobyt na priamom slnku počas poludňajších hodín medzi 11. a 15. hodinou. 
  • Pri pobyte na slnku sa chrániť pokrývkou hlavy, oblečením zakrývajúcim plecia a slnečnými okuliarmi s UV filtrom. 
  • Bábätká a malé deti nevystavovať priamemu slnku. 
  • Aplikovať dostatočné množstvo ochranného výrobku. Množstvo aplikovaného výrobku je rovnako dôležité ako voľba OF. Aby bola zabezpečená deklarovaná účinnosť výrobku (výška OF), treba aplikovať 2 mg výrobku na cm². Na celé telo dospelého človeka je to približne 36 gramov (6 plných čajových lyžičiek) ochrannej emulzie. Veľa spotrebiteľov používa menej než polovicu potrebného množstva. Rovnaké odporúčané množstvo treba aplikovať znovu po každom kúpaní alebo otretí uterákom, aby sa zachovala požadovaná účinnosť. 
  • Používať výrobky slnečnej ochrany, ktoré chránia pred žiarením UVB i UVA.