Nevyhadzujte polámané ceruzky na kreslenie a poloprázdne zošity do školy, zapojte fantáziu

19.07.2021

Hurá prázdniny !

Hurá prázdniny! Ak ste aj vy práve roztriedili školské potreby svojej ratolesti a ostali vám na kope poloprázdne zošity, vylámané alebo takmer vypísané ceruzky a farbičky, zastavte sa na moment a... nevyhadzujte ich.

Máme pre vás niekoľko skvelých tipov, ako ich zrecyklovať a vdýchnuť im nový život. Premeňte školské farbičky na štýlový rámik na fotky, originálnu bižutériu alebo zošity na osobný denník, ktorému na svete páru niet. Navyše tak môžete tvorivými dielničkami vyplniť dlhé prázdninové popoludnia ďeťom v prípade, ak počasie nebude priať vonkajším aktivitám.

Ceruzky na kreslenie a farbičky rozveselia váš interiér alebo šperkovnicu

Ostávajú aj napriek tomu, že ste vybrali ceruzky do školy pre svoje deti správne v ich peračníku kúsky, ktoré si jednoducho neobľúbili alebo ich nevyužívajú? Nuž, nemusia zákonite skončiť kdesi zabudnuté alebo rovno v smetnom koši. Vyskúšajte si pomocou nich oživiť pracovný stolík alebo dokonca svoj vlastný outfit. Ako napríklad?

Vyrobte s deťmi fotorámik z ceruziek na kreslenie 

Zdroj: Pinterest

Stačí, ak staré ceruzky, farbičky na kreslenie či pastelky narežete na jednotnú dĺžku a nalepíte na starší rámik na fotky, ktorý sa vám už nepáči. Prípadne siahnite po drevenom polotovare - fotorámiku, ktorý si môžete dotvoriť podľa svojich predstáv. Ak vám ostanú stále dlhé zrezané konce ceruziek, pokojne pokračujte ďalej a vyskúšajte ich prilepiť na ďalší rámik opačným koncom.

Handmade stojan na ceruzky...z ceruziek! Ako na to? 

Zdroj: Pinterest

Podobne, ako v prípade fotorámiku, môžete zvyšné kúsky farbičiek použiť na vytvorenie originálneho stojanu na ceruzky. Ako podklad, na ktorý kvalitným lepidlom ceruzky nalepíte, môžete použiť drevenú krabičku, nepoužívaný pohár alebo dokonca i rolky z wc papiera. Ak máte farbičiek skutočne veľa, pokojne vytvorte sériu stojanov, do ktorých môžete farebné ceruzky rozdeliť podľa odtieňov. Alebo okrem farbičiek a pasteliek použite na dekorovanie stojanu aj farebné pásky či stužky.

Vyskúšajte ceruzky na kreslenie ako originálne šperky

Na ceruzkové šperky vám postačia skutočne minimálne kúsky a zostatky, ktoré sa nedajú použiť už na nič. Ani tie však nemusíte vyhodiť. Pomocou vhodných šperkárskych doplnkov, či už prepichov, alebo háčikov na zavesenie, môžete vytvoriť skutočne krásne jednofarebné alebo veselé viacfarebné náušnice. Dokonale rozveselia váš outfit a navyše máte istotu, že nikoho ďalšieho s rovnakým kúskom na ulici nestretnete.

Druhým tipom, ako si trendy náušnice z ceruziek vytvoriť, je využiť zbytky, ktoré ostávajú v strúhadle pri strúhaní. S troškou cviku a trpezlivosti si pomocou vzniknutých vejárikov môžete vyskladať visiace náušnice rôznych farieb.

Využite prázdne strany v zošitoch do školy na maximum

Často sa stáva, že do konca školského roka ostáva len niekoľko týždňov a vaše deti hlásia, že práve vypísali zošit na matematiku, prírodopis či čitateľský denník. Neostáva teda nič iné, ako kúpiť zošit nový. Čo však potom s ním, ak ostane väčšina listov nepopísaná? Ak vám je ľúto zošit vyhodiť, inšpirujte sa nasledovnými nápadmi. Strany s poznámkami opatrne odstrihnite, pripnete k predošlému zošitu a vytvorte si napríklad...

Diár na mieru presne podľa vašich požiadaviek

zdroj:Pinterest

Našli ste už niekedy diár, ktorý by presne vyhovoval vašim požiadavkám? Ak ste aj vy milovníkom klasiky a namiesto elektronickej formy si radšej všetko dôležité značíte do klasického diára, tento tip je presne pre vás. Zo starých či nevyužitých zošitov si môžete vyrobiť plánovací diár na mieru. Na poznámkovú časť vám skvele posluží napríklad zošit 523 alebo zošit 544 s väčším počtom strán. Pomocou kreatívnych lepiacich pások, farebných nálepiek a rozdeľovačov si tak vytvoríte osobný diár, v ktorom bude všetko presne podľa vášho gusta.

Handmade denník zo zošitov zo školy ako nápad na skvelý darček

zdroj:Pinterest

Máte vo svojom okolí niekoho, komu je vymyslieť vhodný darček naozaj ťažkým orieškom? Zabite dve muchy jednou ranou a vytvorte mu denník, ktorý len tak niekde v obchode nekúpi. Z prázdnych strán zo školských zošitov, zvyškov látky, farebných ústrižkov alebo čohokoľvek, čo vám príde vhod, môžete nadizajnovať prednú stranu osobného denníka, ktorý sa hodí k záujmom obdarovaného. Alebo si jeden taký vytvorte pokojne i pre svoje vzácne zápisky.

Školské zošity jednoducho postrihajte alebo poskladajte ako origami

Prepadli ste starému japonskému umeniu skladania papiera v zvieratá, kvety či iné predmety? Skúste na origami použiť práve nepopísané, prípadne i popísané a viac nepotrebné stránky zo zošitov. Okrem toho, že ich tak využijete, dodáte papierovým výtvorom originálny vzhľad.


Posledný tip, ako využiť prázdne strany zošitov a zrecyklovať ich tak na ďalší účel, je jednoduchý. Hodí sa vám najmä v prípade, ak používate doma nástenku na odkazy alebo ich zvyknete nechávať pre ostatných členov domácnosti len tak, napríklad položené na kuchynskej linke. Namiesto klasických bločkov môžete použiť nastrihané listy zošita a využiť ich tak skutočne do poslednej bodky.


Veríme, že sa vám aj pomocou týchto nápadov podarí vdýchnuť ceruzkám na kreslenie a nevyužitým zošitom do školy druhý dych. Napokon, s príchodom nového školského roka budete potrebovať pre svojich školáčikov opäť novú zásobu. Všetky potrebné školské potreby nájdete na jednom mieste, v obchodnom dome DEMRO, a vy môžete už teraz premýšľať, ako využijete ich zvyšky znova o rok

Pri nákupe nad 22 € použite prosím zľavový kód "22nakup2" . Ušetríte dve eurá z nákupu. Meplatí pre akciový tovar. Neplatí pri platbe na predajni.