Každá žena je svojím spôsobom maliarka.      Make-up.

30.11.2020

Dokážeme vytvoriť perfektný make-up?

Každá žena je svojím spôsobom maliarka.

Dokážeme vytvoriť perfektný make-up ,aj keď pri tom občas strávime pol dňa jak sa vraví výsledok skoro vždy stojí za to. Skoro preto, lebo niekedy skúšate niečo nové  a nepodarí sa  Vám to. Príklad – ja  a očné linky. Ako ste už z názvu pochopili dneska sa budeme točiť okolo štetcov. Ja ich nepoužívam nejak extra veľa. Poviem Vám, ktoré používam ja na vytvorenie vždy maliarskeho „diela“.

Kúpiť si komplet celú sadu?

Táto otázka záleží od Vás milé dámy. Ak preferujete  líčenie štetcami tak sa Vám tá sada zíde. Využijete ju. Ja by som ju napríklad nevyužila, pretože používam len štetce na oči aj to a druhy, púder, bronzer , highliter a kontúr. Určite ste aj vy hľadali štetce, ktoré nepĺznu a sú jemné. Ja som ich hľadala tiež a preto Vám chcem predstaviť štetce, s ktorými som maximálne spokojná! A to doslova. Sú to štetce od Dermacolu zo série PetraLovelyHair. Naozaj sú jemné a najdôležitejšie na tom je, že mi nepĺznu aj keď si ich umývam dosť často aby boli čisté.

Štetce na tvár, načo je, ktorý?

V týchto štetcoch sa ľahko orientujete, pretože sú označené číslami. Podľa tých čísel viete, ktorý je na čo. Nájdete ich aj na našej stránke. Štetce sú z prírodných aj syntetických vláken a drevenou rukoväťou. Prvým, ktorý Vám predstavím je štetec na make-up D51. Ja ho osobne nepoužívam, používam hubku ako som spomínala v predošlom článku. Pre tie z Vás, ktoré používate radšej štetec, rada pre Vás vyskúšajte ho. Nebudete ľutovať. Ľahko sa s ním pracuje. Je ideálny na nanášanie tekutého alebo krémového make-upu. Typ pre použitie: Pred použitím naneste na štetec trochu vody, aby nevsiakol príliš veľa produktu. Jemne ho namáčajte do make-upu a naneste ho na niekoľko bodov tváre. Postupujte ťahmi vždy od stredu smerom k vonkajším okrajom. Štetec  D52 sa tak isto hodí na nanášanie make-upu (tiež tekutého) ale môžete ho použiť na aplikáciu minerálneho púdru. Štetec D53 máte 4v1,pretože ho môžete použiť  na aplikáciu lícenky, bronzera, rozjasňovača ale aj kontúr. Je to proste „dievčatko pre všetko“. Štetec D54 je určený len na líčka, bronzer a rozjasňovač. Ja osobne by som nepoužila ani D53.ani D54 na rozjasňovač, pretože mi prídu moc veľké na tento „úkon“. Štetec D55  sa používa na aplikáciu kompaktného alebo sypkého púdra. Čo sa týka D56 tú okrem toho, že ju použijete na kompaktný alebo sypký púder môžete ju použiť aj na líčka. Ďalší krásavec je D57 s ktorou si len kontúrujete tvár. Na záver máme ešte D59,s ktorou si môžete nielen oprášiť tiene, ktoré sú tam kde by nemali byť ale ja ho osobne používam na highlighter. Ešte Vám chcem dať do pozornosti D62 a D60.D62 je štetec, ktorý sa používa na nanášanie a na nanášanie rozjasňovača pod obočie. Naopak D60 je určená na nanášanie rúžov na pery.

Štetce na oči

Štetce na oči sú menej náročne ako tie na tvár, pretože sú len štyri. Ako prvý Vám chcem dať do pozornosti je D82.Je to blendovací štetec. Je to úplne skvelý pomocník, bez ktorého si už moje líčenie neviem predstaviť. Druhá kráska je D84,s ktorou viete spraviť krásne linky.

Ako čistič štetce ?

Existuje veľké množstvo produktov, s ktorými sa dajú vyčistiť štetce. Vždy si ale prečítajte ako máte jednotlivé produkty na čistenie použiť. Štetce by ste mali čistiť pravidelne, pretože sa v nich uchováva prach, maz a zbytky produktu. A to nie je dvakrát príjemné dávať si takéto niečo naspäť na pleť, pretože sa Vám veľmi rýchlo môžu upchávať póry. O štetce sa treba starať tak ako aj o pleť.

Adriana