Dostali ste peniaze ako darček na Vianoce?

27.12.2020

Šetríte si na niečo výnimočné? Alebo by ste len chceli začať? 

Dostali ste peniaze ako darček na Vianoce? Máme pre vás niekoľko tipov, ako s nimi vhodne naložiť

Niekedy sa stáva, že sa pod vianočným stromčekom ocitne okrem krásne zabaleného darčeka aj záhadná obálka. Z nej, okrem vianočného priania, môže na vás vyskočiť niekoľko bankoviek. Peniaze pod stromčekom sú totiž čoraz obľúbenejším riešením, ako nájsť ideálny vianočný darček

A ak už patríte medzi tých, ktorí vedia, ako to s tým Ježiškom a darčekmi vlastne funguje, zrejme si uvedomíte, že máte v rukách hneď niekoľko možností. Ako naložiť s hotovosťou, ktorú vám niekto na Vianoce daroval? 

Peniaze ako vianočný darček znamenajú more možností. Použite ich ako záchranné koleso alebo sa inšpirujte našimi tipmi

Ak stále hľadáte darček pre blízkeho, ktorý by ho potešil, a zároveň bol tak trochu i praktický, možno je obálka s vianočnou pohľadnicou, a v nej vložené peniaze, riešením aj vo vašom prípade. Platí tu totiž pravidlo, že ak už ste v množstve inšpirácií na vianočné darčeky nenašli ten pravý, peniaze ako darček na Vianoce sú stále lepším riešením, ako darovať nejakú zbytočnosť. Obdarovaný si totiž môže sám zvoliť, ako peniaze použije. Tak napríklad...

Kúpte si vysnívaný darček, na ktorý už dlho čakáte 

Každý z nás má zoznam vecí, ktoré by si rád zaobstaral, no stále sa vyskytne čosi, čo má prednosť. A tak sa nám kdesi v hlave vytvára zoznam s názvom tak toto si raz určite kúpim, keď… A za troma bodkami sa neustále obmieňajú dôvody, ktoré nám v kúpe vysnívanej elektroniky, obdivovaného umeleckého diela alebo super praktického pomocníka na prípravu jedla bránia. Ak však nájdeme pod vianočným stromčekom obálku s hotovosťou, ktorú sme nečakali, nadišla tá správna chvíľa vyškrtnúť aspoň jednu položku z tohto zoznamu. Kúpte si vianočný darček presne podľa svojich predstáv. Či už vám urobí radosť, spríjemní život, alebo zjednoduší prácu. 

Vytvorte si zlatú rezervu, pre lepší spánok a istejšie zajtrajšky

Žijeme dobu, kedy mnohí siahajú na svoje úspory, aby dokázali udržať biznis či zabezpečiť rodine štandard, na aký bola zvyknutá. Aj tento fond však má svoje dno. Vianočný darček v podobe finančnej hotovosti môže znamenať, že na vašej zlatej rezerve po niekoľkých ťažkých mesiacoch konečne zasvieti cifra so znamienkom +. Nuž, a ak takýto rezervný fond nemáte, možno práve nastala tá pravá chvíľa ho vytvoriť. 

Vylepšite rodinný rozpočet a premeňte dar na to, čo bežne potrebujete

Nezáleží na tom, o akú veľkú sumu ide. Ak vám niekto na Vianoce daruje peniaze, vždy je tu možnosť, ako ich využiť nadmieru rozumne. Jednoducho ich začleňte do rodinného rozpočtu na najbližší mesiac a nakúpte to, čo potrebujete. Potreby do domácnosti či niečo pod zub predsa tiež tvoria výdavky, ktoré mesačne ukrajujú z koláča s názvom rodinný rozpočet. Bez dlhého rozmýšľania tak peniaze, ktoré ste dostali ako vianočný darček, využijete prakticky a dokonca z nich budú mať úžitok všetci členovia vašej domácnosti. 

Peniaze ako darček vás môžu posunúť bližšie k vášmu snu

Šetríte si na niečo výnimočné? Alebo by ste len chceli začať? Zájazd, adrenalínový zážitok, kvalitná súprava riadu alebo vytúžený šperk zrejme budú stáť o čosi viac, než v obálke pod vianočným stromčekom nájdete. To však nie je dôvod, prečo peniaze na tento účel nepoužiť. Ak ju ešte nemáte, vytvorte si špeciálnu obálku s nápisom skok z padáka, dovolenka v Toskánsku, či pokojne aj nové auto. Pretože ako vraví múdrosť starých mám, každý groš sa ráta.

Urobte radosť niekomu inému. Dobrý pocit, ako odmena, je na nezaplatenie

Nuž, a napokon, je tu možnosť, ktorá otvára tak trochu iné rozmery. Také, ktoré nesú označenie šľachetnosti, ľudskosti a dokážu vyčarovať úsmev na tvári niekomu inému. Peniaze ako dar môžete predsa darovať ďalej. Možností je hneď niekoľko. 

Obdarovať môžete niekoho zo svojich blízkych alebo nakúpiť potrebné veci pre tých, ktorí márne čakajú na darček od Ježiška. Aj drobnosť dokáže potešiť detské srdiečko dieťatka, ktoré sa nenarodilo pod najšťastnejšou hviezdou. Ďalším tipom je správne vyskladaný hygienický balíček. Ten pomôže zachovať dôstojné životné podmienky celej rodine žijúcej z mesiaca na mesiac. Keď na to použijete hotovosť, s ktorou ste vlastne nerátali, nezaťaží to vaše výdavky a zároveň radosť z tohto univerzálneho darčeka pretavíte na radosť niekoho iného. A aj o tom sú predsa Vianoce.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, veríme, že vás naše tipy inšpirovali. Peniaze ako darček pod stromčekom prinášajú so sebou možnosť, ako si splniť sny alebo predĺžiť čaro Vianoc a získať dobrý pocit z radosti tých, ktorí na ňu v poslednom čase nemali veľký dôvod.