Čo robiť, keď mám "syndróm ťažkých nôh?"

28.11.2020

V prípade Syndrómu ťažkých nôh si môžete pomôcť aj doma.

Milé dámy. Poznáte to. Unavený od nôh. Po celom dni, ledva nohy dvíhate. A netrápi to len ženy. Aj keď práve oni sú tou najohrozenejšou skupinou pre vznik ochorenia. Čo robiť a ako si môžete pomôcť? Priamo doma a bez lekára.

Rizikové skupiny ľudí

Najsilnejšie ovplyvňuje vznik problémov genetika. Až 90% je indikovaných lekárom, ako vrodená predispozícia. Tehotenstvo tento proces môže urýchliť. Tiež sedavé zamestnanie, alebo dlhodobé státie, bez pohybu je živnou pôdou pre zdravotné komplikácie.

Príčiny pocitu ťažkých nôh

Pocit ťažkých nôh súvisí takmer vždy s ochorením žíl a s cievnymi problémami. Medzi najznámejšie patria kŕčové žily. Záťažou pre dolné končatiny a ich žily je aj dlhodobé státie. Ťažké nohy netrápia iba ľudí, ktorí majú nedostatok pohybu a prevažne sedavý spôsob života.

Dochádza k hromadeniu krvi v dolných končatinách, oslabeniu steny cievy a k rozšíreniu žily. Komplikáciou je vznik trombózy, alebo zápalu. Ich výskyt môže ovplyvniť genetická predispozícia, ale aj hladina hormónov. Existuje viacero ochorení, pri ktorých nastáva problém v žilovom systéme. Napríklad pri chronickom žilovom ochorení. Vznikajú rôzne abnormality v cievnom systéme. Zmeny prebiehajú dlhodobo a prejavujú sa rôznymi subjektívnymi príznakmi či ťažkosťami. Veľký podiel na tomto ochorení má najmä sedavý spôsob života, obezita a stúpajúci vek.

Časté sú aj nočné kŕče v dolných končatinách a pocit ťažkých nôh v noci.

Neberte to na ľahkú váhu! Ignorovať príznaky , znamená len jedno. Zdravotné problémy, ktoré nechcete.

Symptómy pocitu ťažkých nôh

1.Kŕče - hlavne v noci

2.Nešpecifikovaná bolesť nôh, najčastejšie hovoríme o bolestivej únave nôh

3.Kožné zmeny, metličkové cievky, opuchy, vystupujúce žily

4.Kŕčové žily

5.Vypadávanie vlasov

6.Syndróm nepokojných nôh

Liečba pocitu ťažkých nôh

Vždy, aj pri prvých príznakoch, konzultujte tento možný zdravotný problém s lekárom. Nespoliehajte sa na vlastnú diagnostiku, diagnostiku priateľmi, alebo Internetom. Iba na základe lekárskeho vyšetrenia budete mať predstavu o tom, čo sa s vami deje a prečo sa to deje.

Okrem medikamentóznej liečby, liečby ultrazvukom, si hlavne v nekomplikovaných stavoch, stavoch na začiatku ochorenia, viete efektívne pomôcť sami doma.

Prevencia je lepšia než liečba

Jeden zo základov je kompresné oblečenie - ponožky. Môžu pomôcť pri ťažkostiach nôh v dôsledku ochorenia žíl. Tieto pančuchy vyvíjajú vysoký tlak na členky a lýtka, tlačia krv nahor a zlepšujú cirkuláciu

U nás, si môžete pomôcť v prevencii a od skorého veku, keď nemáte žiadne viditeľné ťažkosti a bolesť je len občas a mierna, prístrojmi COMPEX a REBOOTS. Tie dokážu proces rozvoja ochorenia spomaliť. Určite však neliečia! A nevyliečia chorobu a jej podstatu problému u vás.

Zariadenia COMPEX, rady SP 2, 4 6 a 8 Vám dokážu pomocou špeciálnych masážnych programov uvoľniť svalový tonus /napätie/. Vy máte po 20 minútovom programe skvelý pocit, ako keď odchádzate od maséra.

REBOOTS kompresné nohavice zasa dokážu svojím programovým zostavením efektívne "rozbíjať" edémy a opuchy. Je to masáž zahŕňajúca niekoľko úrovni tlaku na žily. Lymfatická drenáž je navrhnutá tak, aby reštartovala celý lymfatický systém Všetko pohodlne doma.

POZOR! Dôležité upozornenie.

V prípade vystupujúcich kŕčových žíl, vredov, iných komplikácií, pred kúpou prístroja odporúčam najprv konzultovať tento spôsob liečby s lekárom špecialistom.