Ako vybrať ten správny kalendár?

22.11.2023

Poďte si s nami vybrať ten správny kalendár 2024. Poradíme vám, ako vybrať kalendár, ktorý bude presne slúžiť vašim potrebám. Zároveň si priblížime, na čo sa pri jeho výbere zamerať. 

Používanie kalendárov siaha až do ďalekej minulosti. Postupom času sa vytvorila forma kalendára, ktorá sa teraz používa vo všetkých kútoch sveta a je neodmysliteľnou súčasťou našich každodenných životov. Okrem dôkladného plánovania úloh a organizovania času nám pomáha zorientovať sa v prehľade sviatkov a dní pracovného voľna. Poďte si s nami vybrať ten správny kalendár 2024. Poradíme vám, ako vybrať kalendár, ktorý bude presne slúžiť vašim potrebám. Zároveň si priblížime, na čo sa pri jeho výbere zamerať.

Výber vhodného typu kalendára je základom

Kalendáre sú dostupné v rôznych variantoch. Ako vybrať kalendár, ktorý bude najvhodnejším práve pre vás? Prinášame základné rozdelenie kalendárov, podľa ktorého môžete pri výbere kalendára na rok 2024 začať. 

Nástenný kalendár 2024

Jedná sa o klasický papierový typ kalendára, ktorý si môžete zavesiť na stenu. Vyznačuje sa väčšími rozmermi a väčšinou je rozdelený na stránky po jednotlivých mesiacoch. Obľúbené sú však aj viacmesačné závesné kalendáre, v ktorých máte možnosť vidieť naraz prehľadne zobrazené tri a viac mesiacov. Nástenný kalendár využijete na zaznamenávanie dôležitých termínov a udalostí, na ktoré by ste nemali zabudnúť. Okrem toho môže byť aj zaujímavým doplnkom, ktorým vyplníte prázdne miesto na stene.

Stolový kalendár do kancelárie

Stolový kalendár je typ kalendára, ktorý si môžete položiť na stôl a mať ho tak po ruke vždy, keď budete potrebovať. Zväčša zobrazuje jednotlivé týždne s možnosťou vyznačiť si do konkrétnych dní všetky potrebné poznámky a termíny. Je ideálnou voľbou, ak hľadáte kalendár na rok 2024 na svoj pracovný stôl. 

Praktický diár pre zábudlivých

Mnoho pracovných, ale aj súkromných povinností riešime za pochodu bežného dňa. Ako vybrať kalendár, ak ste stále v pohybe a je pre vás dôležité na nič nezabudnúť? Ideálnou voľbou bude v tomto prípade kalendár vo forme diáru, ktorý môžete mať vždy so sebou. Vyberať si môžete z rôznych veľkostí a prevedení. Vďaka tomuto pomocníkovi, ktorého budete mať stále po ruke, vám neujde žiadny dôležitý termín. 

Elektronický kalendár

Moderná elektronická doba nám prináša mnoho vymožeností. Jednou z nich je aj možnosť zaznamenávať dôležité termíny a plánovať si svoj čas v elektronickej forme. Elektronický kalendár vo vašom počítači alebo smartfóne vám okrem bežných funkcií kalendára ponúka aj možnosť upozornenia na nadchádzajúce udalosti.  

Online kalendár 

O niečo sofistikovanejšia je práca v online kalendári. K jeho fungovaniu budete síce potrebovať pripojenie na internet, no výhodou je možnosť jeho zdieľania s inými osobami. Spolupráca na rôznych pracovných projektoch sa preto stáva s jeho pomocou jednoduchšia. 

Ako vybrať kalendár podľa miesta využitia?

Kalendár do domácnosti

Najčastejšie používané kalendáre v domácnosti sú závesné kalendáre. Okrem toho, že miesto na jeho zavesenie sa dá v domácnosti nájsť ľahšie ako kdekoľvek inde, sú tieto kalendáre veľmi obľúbené aj vďaka svojej prehľadnosti. Veľmi populárne sa v mnohých domácnostiach stali tzv. rodinné kalendáre. V tomto type kalendára má každý člen rodiny vyhradenú časť, kde si eviduje svoje činnosti. Okrem bežnej funkcie kalendára tým pádom plní rodinný kalendár aj funkciu, vďaka ktorej vedia o jeho plánoch aj ostatní členovia rodiny. Bežné dni, no i výlety a dovolenky sa tak plánujú v rodine omnoho jednoduchšie. 

Kalendár do kancelárie 

Medzi najtypickejšie a hlavne najpraktickejšie kalendáre do kancelárie sa jednoznačne zaraďujú stolové kalendáre. Aj keď nám elektronická doba ponúka mnoho modernejších spôsobov na zaznamenávanie potrebných termínov, stolový kalendár je jedna z tradičných kancelárskych potrieb, ktorá je súčasťou takmer každého pracovného stola. Poskytuje možnosť pohotovo reagovať pri plánovaní pracovných stretnutí a povinností.

Vreckový kalendár 2024 vo forme diáru 

Výhody kalendára, ktorý nosíte stále pri sebe sme popísali vyššie. Ak ste aj vy jeden z tých, ktorí si musia všetko v momente zapísať alebo ste často na cestách a v pohybe, určite siahnite po kalendári 2024 vo forme diáru. 

Kalendár 2024 presne podľa vašich záujmov a predstáv  

Posledným kritériom, ktoré je potrebné zohľadniť pri otázke ako vybrať kalendár sú záujmy a preferencie toho, kto bude kalendár používať. Každý typ kalendára je dostupný v rôznych motívoch a farbách. Vyberajte preto taký kalendár, ktorý okrem praktickej funkcie dokáže aj potešiť. Pokiaľ kupujete kalendár ako darček, zamerajte sa na záujmy človeka, ktorého plánujete obdarovať. Inšpirovať sa môžete jednou z nasledovných možností: 

 

  • kalendár plný obľúbených zvierat,
  • kalendár s obrázkami áut alebo motoriek,
  • kalendár vytvorený z vlastných obrázkov alebo fotografií.

 

Ak ste si kládli otázku, ako vybrať kalendár, ktorý bude pre vás alebo vašich blízkych najvhodnejší, po zvážení uvedených kritérií sa vám bude určite vyberať ľahšie. Neváhajte a inšpirujte sa bohatou ponukou kalendárov, aby ste aj vy mali v nadchádzajúcom roku všetky plány pod kontrolou. 

foto:pixabay.com