Ako správne vybrať make-up odtieň make-upu a ako ho správne nanášať?

24.09.2020

Každá z nás to pozná. Správny výber make-upu zaberie niekedy v drogérii aj hodinu.

Ako správne vybrať make-up odtieň make-upu a ako ho správne nanášať?

Každá z nás to pozná. Správny výber make-upu zaberie niekedy v drogérii aj hodinu. Kým si vyberiete správny odtieň make-upu aby ste nevyzerali ako Snehulienka keď si to „napackáte“ na tvár. To nehovoríme o type pleti, či už je pleť mastná, suchá, zmiešaná, citlivá, normálna. Dnes si preto niečo povieme o tom ako správne vybrať makeup aby ste to mali nabudúce o niečo jednoduchšie keď prídete do drogérie a náhodou akurát v ten daný moment nebudú mať v stojane s Vašou obľúbenou drogériou váš make-up bez, ktorého nevyjdete ani smeti vyhodiť. Veď ako sa vraví nikdy neviete kto vás uvidí a zaľúbi sa do Vás. Predsa my ženy potrebujeme byť za každých okolností neodolateľne krásne.

Ako sa teda stať neodolateľne krásnou?

Všetky dobre vieme, že základom krásneho líčenia je práve make-up. Ja osobne si vyberám make-up tak, že si vždy ladím odtieň make-upu k odtieňu môjho krku. Predsa len či je zima alebo leto krk máte najbližšie k tvári a preto si odtieň make-upu vždy vyberajte podľa odtieňu krku. Ja osobne si miešam dva druhy make-upov dokopy a to Loreal True matchBourjois Paris Always  Fabulous. Skoro všetky ženy si myslia že sa odtieň vyberá podľa zafarbenia pokožky na rukách. NIE! Potom sa môže stať že odtieň make-upu vám vôbec nesadne a vyzeráte ako snehulienka alebo ako keby ste si opaľovala len tvár. Preto je to najväčší základ líčenia. Všetky ženy chcú predsa vyzerať dokonalo. Ďalšia dôležitá vec je nanesenie make-upu (už keď si konečne vyberiete zo širokej ponuky make-upov). Každému vyhovuje niečo iné,buď si make-up nanášate štetcom,hubkou na make-up (beautyblender – zo všetkých,ktoré som vyskúšala je tento úplná topka) alebo prstami. Nezabúdajte nikdy na pleť. Pred každým líčením by sa mala pleť vyčistiť. Samozrejme nesmieme zabudnúť na podkladovú bázu aby nám make-up čo najdlhšie vydržal. Nie je to len o tom že si dáte make-up bez podkladu. Podkladová báza  slúži na pripravenie pleti. Preto sú podkladové bázy aj hydratačné, zmatňujúce, vyhladzujúce...aby vydržali celý deň pod ťarchou make-upu. Nielen že vašu pleť pripraví na líčenie ale aj vám dlhšie to líčenie vydrží. Preto ste si možno už dlhšiu dobu nenašli make-up podľa vašich predstáv aby  vydržal celý deň. Bez nej to nejde. Aby sme sa pohli ďalej prejdeme na nanášanie make-upu. Ako som už spomínala každému vyhovuje niečo iné. Mne najviac vyhovuje beautyblender (hubka na make-up).Pýtate sa prečo? Na túto otázku je jednoduchá odpoveď – pretože beautyblender vám zapracuje make-up do pokožky. Ako keby ste si ho „vtlačili“  do pleti. Dlhšie vám vydrží a nezlieva sa dokopy čo je za mňa  veľkým plusom.

Pri tejto technike si však musíte dať pozor.

Možno ste už skúšali blender a nevyhovuje vám pretože sa Vám robia šupiny na tvári (po nanášaní makeu-upu sa Vám akoby ,ake-up zlupuje z tváre).Tento stav nastane vtedy ak máte blender suchý. To znamená kúpite si blender, ktorý Vám niekto odporučil, že vyskúšaj ho je to pecka a vy na tú radu dáte lebo rada skúšate niečo nové. Lenže akonáhle si ho kúpite, vyberiete ho z obalu a hneď sa idete líčiť, a je suchý ten blender tak ho radšej zahodíte alebo odložíte niekde a poviete si nikdy viac. Presne preto by ste beautyblender nemali nikdy používať suchý. Nielen že vám vpije všetok make-up do seba lebo je to hubka ale stane sa Vám to čo som vám opísala vyššie. Preto si ho vždy musíte namočiť aby nepohlcoval ten make-up tak ako ho pohlcuje keď je suchý. A nestane sa Vám to, že keď si budete aplikovať make-up na tvár, vytvoria sa vám šupinky z neho. Namočíte ho normálne ako namáčate hubku na riad. Musí byť úplne vyžmýkaný aby z neho nekvapkalo. Jednak vás bude príjemne chladiť na tvári a druhá vec je, že budete mať peknú zjednotenú pleť J . Pri aplikácii make-upu štetcom odporúčam ešte make-up “pozatláčať“  beautyblendrom,tiež vám dlhšie vydrží. Aplikácia štetcom je veľmi jednoduchá a z môjho okolia ju využíva veľa žien. Jednoducho je to rýchle. Lenže sa môže stať, že sa vám make-up začne po istom čase lievať dokopy. Za mňa úplne najhoršia vec čo je, aplikácia make-upu prstami. Ak to vyhovuje Vám neodcudzujem vás. Aby sme sa to pozreli aspoň trošku bližšie, keď si make-up nanesiete prstami na tvár nielenže budú vidno ťahy prstami ale aj nebude tak zjednotená pleť a nevydrží vám až tak dlho líčenie. Ešte raz chcem pripomenúť, že nikoho neodcudzujem, každému vyhovuje niečo iné. Na záver sa chcem podeliť ešte o dve rady do života a zo života líčenia.

Dobrá rada nemôže uškodiť.

Prvá rada je tá, že keď si vyčistíte pleť, nanesiete podkladovú bázu počkajte chvílu kým sa zocelí pleť. Proste jej dajte trochu času „skamošiť sa“ s podkladovkou. To isté platí aj pri nanesení make-upu. Poslednú dobu čo sa líčim som zistila, že keď si nanesiem pekne make-up na tvár, schovám nedokonalosti je dobré keď ten make-up hneď nefixujem púdrom. Spravím si najprv obočie a potom make-up zafixujem púdrom. Pre mňa to je oveľa efektívnejšie, pretože ten make-up je viac odolný. Druhá rada je tá, že keď sa dolíčite úplne, že ste so sebou spokojná a neviete sa na seba vynadívať je dôležitá fixácia celého líčenia, pretože všetko ostane tam kde to ráno nanesiete. Je mnoho fixačných sprejov na make-up takže si určite vyberiete ten svojmu srdcu blízky.

 :-) Ďakujem, že ste moje myšlienky zvládli čítať až dokonca

Adriana