Ako na manikúru a pedikúru v lete?

13.07.2023

Letná manikúra a pedikúra má svoje špecifiká. Existuje niekoľko tipov na to, ako svoje ruky a nohy hýčkať aj vtedy, keď sú najväčšmi vidieť. Pozornosť upriamená na odhalené ruky a otvorená obuv totiž veľa neukryjú. 

Letná manikúra a pedikúra má svoje špecifiká. Existuje niekoľko tipov na to, ako svoje ruky a nohy hýčkať aj vtedy, keď sú najväčšmi vidieť. Pozornosť upriamená na odhalené ruky a otvorená obuv totiž veľa neukryjú. Práve naopak. Leto je “time of their life”. Najmä na dovolenke sú plavky a lak na nechty často to jediné, čo majú dámy na sebe. 

Spoznajte nadčasové letné trendy v nechtovom dizajne a tipy, ako svojim rukám a nohám dopriať potrebnú starostlivosť aj v lete.

3 top letné nechtové trendy, ktoré musíte vyskúšať

1. Milk bath nails – nechty a lá mliečny kúpeľ 

Hoci nejde o žiadnu novinku, milk bath nails aktuálne horúcim trendom, ako svoje nechty ozdobiť na leto. Nežný a jemný dizajn, spojený s kvietkami, trblietkami alebo inými jemnými prvkami, je očarujúci. Mliečny kúpeľ si dokonca obľúbili svetové trendsetterky ako Jennifer Lopez alebo Hailey Bieber.

2. Pastelové nechty k letnej manikúre neodmysliteľne patria

Aké by to bolo leto bez veselých pastelov? Nekonečná farebná paleta lakov na nechty ponúka možnosť, ako sa zladiť s letnou pohodou a vyskúšať pokojne aj menej tradičné kombinácie farieb. 

3. Divoké neónové a krikľavé nechty? V lete rozhodne áno

A ak už sa chcete s nechtami poriadne odviazať, stavte na neónové farby. Leto je predsa o zábave, tak prečo si ju nedopriať? Žiarivé tóny v kombináciách alebo nápadité jednofarebné pazúriky rozhodne doplnia váš letný look aj vo chvíli, kedy sa slnko na moment schová za mraky. 

Letná manikúra a pedikúra: Ako na starostlivosť o nechty?

Nechty, prsty aj chodidlá na výslní. Presne tak vyzerá leto. No málokto si uvedomuje, že to so sebou prináša aj určité riziká. Starostlivosť o nechty, ale aj pokožku okolo nich a na chodidlách, by sme preto mali zohľadniť charakteru teplého počasia. A taktiež aktivitám, ktoré v lete vykonávame. Na čo si dať pozor?

Čistota pol života, obzvláš u nechtov

V letnom období (tak ako v každom inom) je potrebné udržiavať nechty čisté a podľa možnosti suché. Ak máte v pláne pobyt pri vode, nezabudnite, že nadmerná vlhkosť môže spôsobiť oslabenie nechtov a taktiež ich lámavosť. Dodajte im extra silu a stavte na spevňovač nechtov

Zlomený necht? S krátkymi je riziko menšie

Plážový volejbal, práca medzi hriadkami v záhrade a mnoho iných aktivít – to všetko prináša nástrahy aj pre vašu manikúru. Aby ste predchádzali zbytočným komplikáciám so zlomenými nechtami, v lete by ste mali udržiavať svoje pazúriky v krátkom režime.

Chráňte svoje ruky a nohy pred slnkom tak, ako zvyšok tela 

Používate opaľovací krém? Podobne, ako ochraňujete pred slnkom svoju pokožku na odhalených častiach tela, chráňte aj svoje ruky a nohy. Nezabúdajte na chrbát rúk alebo oblasť nôh v okolí prstov a nartu. Predídete tak nepríjemnému spáleniu, ktoré “rozchodiť” rozhodne nie je ničím príjemným. 

Ruky aj nohy dostatočne hydratujte – krémom a pitným režimom 

Slnko odoberá z pokožky veľké množstvo vlhkosti. Ak tomu chcete predísť, nezabudnite sa pred priamym slnečným žiarením chrániť a doplniť klasickú kozmetickú rutinu o riadnu dávku hydratačného krému na ruky. Chodidlám dodajú potrebnú starostlivosť krémy na nohy s osviežujúcim a zvláčňujúcim účinkom. Základ je však dodržiavať pitný režim. Jeho zanedbanie sa rýchlo prejaví na kvalite vašich nechtov v nie práve pozitívnom smere.

Nelakujte si nechty na slnku

Zdobíte si nechty sama? V tom prípade pozor, aby vás letná pohoda nestála dvojnásobné úsilie. Hoci je predstava, že si nechty nalakujete na balkóne alebo slnečnej terase lákava, rozhodne to neodporúčame. Priame slnko totiž dokáže výrazne urýchliť schnutie laku a výsledok v podobe nerovnomerne a hrboľato nalakovaných nechtov je na svete.

Udržujte v zdraví kožu v okolí nechtov

Či už sa o manikúru a pedikúru staráte v domácich podmienkach, alebo navštevujete odborníkov, ktorí sa o vás pravidelne starajú, ani v lete by ste starostlivosť o zdravie nechtov a kožičky okolo nich nemali zanedbať. Základ je primeraná úprava nechtov, ošetrenie nechtových lôžok a odstránenie odumretej kože.

Pozor na zranenia, zápaly a infekcie

Voľnosť chodidlám je na jednej strane osviežujúca, no na tej druhej prináša aj nejaké riziká. V otvorenej obuvi v nevhodnom teréne ľahko prídete k rôznym úrazom. O to viac, ak sa rozhodnete užívať si plážové alebo festivalové radovánky úplne naboso. 

Vhodná obuv (napríklad obuv do vody) je preto cenným pomocníkom na dlhšie presuny po pláži a taktiež verejných kúpaliskách a priestoroch, ktoré využíva veľké množstvo ľudí. Zamedzí priamemu kontaktu s potenciálne nebezpečnými plochami (sprchy a pod) a chráni chodidlo pred nepríjemnými zraneniami (poškriabanie, oder, porezanie a pod.).

A to je rozhodne dobrá cesta k tomu, ako si užiť leto bez nepríjemností a navyše so zdravými a krásnymi chodidlami a nechtami. Veríme, že aj vďaka našim radám a inšpirácii v letných trendoch nechtového dizajnu bude toto leto rozhodne stáť za to. Všetku potrebnú kozmetiku pre telo a pleť aj vaše nechty nájdete na www.demro.sk