5 tipov na vianočné darčeky pre deti a bábätká, ktoré ocenia ratolesti aj ich mamičky

11.12.2020

Vianočné nákupy sú už v plnom prúde 

Nekupujte zbytočnosti. 5 tipov na vianočné darčeky pre deti a bábätká, ktoré ocenia ratolesti aj ich mamičky

Vianočné nákupy sú už v plnom prúde takmer v každej domácnosti a rozžiarené detské očká už netrpezlivo hypnotizujú kalendár. Napadlo práve i vám, že ešte nemáte vyriešené všetky vianočné darčeky? Ak sa na vašom zozname doposiaľ nesplnených prianí nachádzajú navyše aj nejaké deti, zbystrite pozornosť. Pripravili sme si pre vás 5 skvelých tipov na vianočné darčeky pre deti a bábätká

Vianočné darčeky pre deti a pre bábätká môžu byť ťažký oriešok. Rozlúsknite ho spolu s mamičkou

Hoci sú naši najmenší práve tí, vďaka ktorým ochotne hľadáme tie najväčšie skrýše po celom dome a po štedrovečernej večeri zinscenujeme naháňačku s Ježiskom, niekedy nás vedia vianočné darčeky pre nich poriadne potrápiť. Najmä, ak sa jedná o detičky, ktoré ich ešte nevedia pomenovať – batoľatá. Prípadne vzácne druhy detí – tie, ktoré nevedia, čo si pod vianočný stromček priať

Aj vy práve zúfalo preklikávate stránky internetových obchodov a hľadáte vianočné darčeky pre deti, ktoré vyčarujú na malých tváričkách úsmev? Nestrácajte čas a vyskúšajte jeden z našich tipov. Starostlivo vyberané a skonzultované s mamičkami najmenších ratolestí. Prečo? Pretože bez ich pomoci len ťažko vyberiete ten správny vianočný darček pre dieťa. Najlepšie totiž vedia, čo majú ich deti najradšej, čo im chýba a čomu sa úprimne potešia. 

Tip prvý – detská kozmetika dokáže premeniť trápenie s kúpaním na radostné chvíle

Mnohé detičky majú voči kúpaniu sa vo vani zjavné výhrady. Okrem toho, že ich dávajú najavo hlasnými protestami, zvládnuť ich každodennú hygienu je boj, do ktorého sa púšťajú mnohé mamičky večer čo večer. A pritom niekedy naozaj stačí málo. Detský šampón, pena do kúpeľa či špongia s veselým detským dizajnom dokážu vyčarovať z nie veľmi príjemnej rutiny opak. Ak navyše pridáte kvalitný detský telový olej, môže sa kúpanie zmeniť na príjemný rituál spojený s relaxačnou masážou, ktorá dokonale pripraví dieťatko na večerný spánok. Pri výbere detskej kozmetiky však naozaj odporúčame spolupracovať s mamičkou dieťaťa. Najmä, ak sa jedná o drobcov s citlivou pleťou. Kvalitná detská kozmetika je jednoducho vianočný darček, ktorý nikdy nevyjde z módy.

Tip druhý – kŕmenie môže byť naozaj zábavné s praktickými pomocníkmi, ktorých deti navyše milujú

Ktorá mamička by to nepoznala? Prvé zoznamovanie sa s normálnou stravou, rozmixovaná mrkva vsade naokolo, len nie v ústočkách a neustále ponúkanie nápoja. Nuž, zázračnú pomôcku, ktorá by toto všetko vyriešila bez neporiadku okolo dieťatka ešte nevymysleli. Sú však také, ktoré ho dokážu značne zmenšiť. Bonusom navyše je, že majú veselý a pútavý dizajn a tak dokážu dieťatko zaujať natoľko, že sa kŕmenie stane veselým zážitkom. Praktickí pomocníci, akými sú rôzne učiace poháriky, taniere z obnoviteľných materiálov či termosky, vďaka ktorým ostane jedlo dlhšie teplé, sú skvelým vianočným darčekom pre každé batoľa či menšie dieťatko.

Tip tretí – obľúbený vianočný darček pre dieťatko, ktorý ho bude sprevádzať až do ríše snov

Okrem jedenia a kúpania je ďalšou najčastejšou činnosťou malých detičiek spánok. Teda mal by byť. O spánkových a uspávacích rituáloch by vedela nejedna mamička písať romány. Niekedy však, opäť raz, stačí málinko. Napríklad nájsť obľúbeného mojkáčika, ktorého si dieťatko počas zaspávania môže žmoliť v drobných rúčkach a prejsť tak do krajiny snov s príjemným pocitom a mäkkučkým kamarátom v náručí. Ak darujete ako vianočný darček pre dieťa maznáčika, celkom určite tým nič nepokazíte. Naopak, môžete priniesť radosť nielen dieťatku, ale i mamičke, ktorá spokojný spánok svojej ratolesti určite ocení.

Tip štvrtý – hračka ako darček na Vianoce, ktorý dieťa nielen zabaví, ale aj rozvíja jeho intelekt a schopnosti

Opäť raz skvelý vianočný tip na darček pre tých, čo neradi darujú zbytočnosti. Zorientovať sa v hračkárstve alebo preklikávať stránky internetového obchodného domu, kde nájdete všetko od A po Z, môže byť vyčerpávajúce. Najmä, ak neviete, čo hľadáte. Aj v tom množstve však nájdete hračky, ktoré dokážu dieťatko priviesť k zamysleniu sa, rozvíjajú jeho hrubú alebo jemnú motoriku, či dokonca hravou formou vzdelávajú. Didaktické, motorické, drevené či hračky z príjemných prírodných materiálov… Pre všetky platí jedno. Hračka s pridanou hodnotou ako vianočný darček zaručene zaboduje u dieťatka aj jeho rodičov. 

Tip piaty – kreatívne a “zdravé” vianočné darčeky pre staršie deti, ktoré sú stále “IN”

Pýtate sa, ktoré sú to? Predsa tie, ktoré vyčarili úsmev na tvári aj vám. V čase, keď ste svoj list plný vianočných prianí adresovali Ježiškovi. Staré, dobré, rokmi overené pastelky, ceruzky či voskovky. Fixky, papiere, omaľovánky či iné kreatívne pomôcky, ktoré deti zavedú do krajiny nekonečnej fantázie, presne podľa ich predstáv. Ak navyše chcete malého človiečika hravou a nenásilnou formou priviesť k zdravšiemu životnému štýlu, inšpiráciu nájdete opäť raz v klasike. Lopty s obľúbenými rozprávkovými hrdinami, pomôcky na plávanie či iné športové voľnočasové aktivity sú tým najlepším spôsobom, ako darovať nielen hračku, ale aj budovať lásku k pohybu a športu. 

Nuž, podarilo sa vám už nájsť ten správny vianočný darček pre drobčeka z vášho zoznamu? Veríme, že vás naše tipy inšpirovali a nakoniec vyberiete niečo, čo pohladí detskú dušu v ktoromkoľvek veku, navnadí predstavivosť, prinesie nové informácie a napokon i prispeje k zdraviu dieťatka