Vytvorte si očarujúce a originálne dekorácie pomocou sviečky

21.09.2020

Vnímate ju aj vy? Možno to ešte tak úplne nevyzerá, no jeseň je tu. Babie leto onedlho vystriedajú kratšie a sychravejšie dni. 

Vytvorte si očarujúce a originálne dekorácie pomocou sviečky 

Vnímate ju aj vy? Možno to ešte tak úplne nevyzerá, no jeseň je tu. Babie leto onedlho vystriedajú kratšie a sychravejšie dni. Ak máte pocit, že by to chcelo niečo na zahriatie, máme pre vás skvelý tip. Vyčarujte si originálny aranžmán alebo svietnik vďaka hrejivému čaru sviečky. 

Sviečka v hlavnej úlohe alebo konečne jesenný aranžmán, ktorý sa vám bude páčiť 

Každá žienka pocíti s príchodom nového ročného obdobia potrebu tak trochu obmeniť výzdobu svojho interiéru alebo terasy. Predsa len, mať v auguste na dverách dekorácie s veľkonočnými vajíčkami alebo na jar sviečku s vianočnou tematikou, je tak trochu out. Čo však s jeseňou? 

Aj v tomto prípade môžete vdýchnuť svojmu domovu atmosféru pokoja a bezpečného miesta na odpočinok po letných naháňačkách. Ikebana, svietnik, veniec či iné dekorácie so sviečkou sú zárukou, že sa váš plán podarí na jednotku

Že ste v obchode na nič také, čo by si vás okamžite získalo, ešte nenatrafili? Nezúfajte. Prinášame niekoľko inšpirácií na sviečkové dekorácie, ktoré si s trochou šikovnosti vytvoríte pokojne aj sami.

Originálne nápady na jesennú výzdobu? Nie je jedno, akú sviečku použijete 

Skôr, než sa rozhliadnete po všetkom, čo budete potrebovať, je potrebné uvedomiť si, či chcete vyzdobiť interiér, alebo exteriér. Od toho sa totiž odvíja aj výber tej správnej sviečky. V prípade, ak aranžmán umiestnite vo vnútri, možností je neúrekom. Ak však chcete nastoliť jesennú atmosféru aj na svoju terasu, verandu alebo balkón, skvelým riešením, ako ochrániť plameň sviečky pred vplyvmi počasia, sú lucerny alebo kahance

Na dozdobenie postačí niekoľko menších dekorácií vo farbách jesene, lístie a dekoračné stuhy. Fantázii sa medze nekladú, v tomto čase nájdete v obchodoch veľké množstvo tekvičiek alebo imitácií orechov, či listov. Skutočne originálnu výzdobu však dosiahnete, ak si po materiál skočíte priamo do prírody. Zadarmo, a navyše s pridanou hodnotou príjemne stráveného času, tak načerpáte inšpiráciu z prvej ruky

Využite dary prírody a pridajte k sviečke kúsok lesa  

O tom, že hrá jeseň všetkými farbami, nieto pochýb. Ako to všetko zachytiť a preniesť do výzdoby? Je to skutočne jednoduchšie, než by ste si mysleli. Ak sa vyberiete na najbližšiu prechádzku do lesa alebo do parku, nezabudnite si vziať tašku, do ktorej si môžete priamo nakúpiť. Paličky, rôzne druhy orechov, pestro sfarbené listy alebo rôzne plody, ktoré vám frnknú do nosa. Originálne kúsky nájdete aj v jesennej záhrade. Najmä, ak ste nezabudli do záhonu vysadiť ozdobné tekvičky alebo ste zopár kvetov počas leta stihli nasušiť.

V jednoduchosti je krása. Netradičný jesenný svietnik so sviečkou, ktorý máte hotový raz-dva

Túžite po tematickom aranžmáne s nádychom jesene, no nie ste tak celkom handmade typ? Ak si však i napriek tomu chcete vyrobiť originálnu výzdobu, recept na úspech sa ukrýva v jednoduchých, no o to zaujímavejších kúskoch. Postačí obľúbená čajová sviečka a nápaditý svietnik z vašej produkcie. Vyrobiť si ho môžete napríklad z menšej tekvice, do ktorej vyrežete otvor na sviečku alebo s pomocou škoricových zvitkov a špagátu.

Leto je už skutočne pomaly na odchode a vy možno ešte stihnete jednu vydarenú grilovačku. Ak vás však už pália prsty a predstavivosť vám pracuje na plné obrátky, veríme, že sme ju našimi tipmi na jesennú výzdobu so sviečkou nakopli tým správnym smerom. Trúfate na vyšší level? Nezabúdajte, že okrem originálne vyzerajúcej výzdoby môžete správnu jesennú pohodu navnadiť aj pomocou správnej vône. Stačí, ak si namiesto klasickej sviečky vyberiete vonnú sviečku a atmosféru jesene celkom určite prenesiete aj do svojho domova