Spoznajte značku HG. Čistič zámkovej dlažby alebo špár viac z rúk nepustíte

06.05.2022

Spoznajte značku HG. Čistič zámkovej dlažby alebo špár viac z rúk nepustíte

HG čističe sa stávajú čoraz viac skloňovaným pojmom v každej domácnosti. A to nielen u gazdiniek, ale i domácich kutilov, záhradkárov, majiteľov áut či bazénov. Značka HG má vo svojom sortimente skutočne široký záber čističov, odstraňovačov či dokonca pohlcovačov pachov a mnohých iných pomocníkov, ktorý sa po odskúšaní stretávajú s nadšenými reakciami. V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko najobľúbenejších produktov, na ktoré nedáme dopustiť ani my, v Demro.

Krátko o značke HG. Čističe škandinávskeho pôvodu dobývajú svet 

Možno o HG počujete po prvý raz, no skutočnosť je taká, že ju poznajú v Škandinávii už od šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia. V okamihu, keď ju švédsky obchodník Håkan Gip ako produkt Štokholmskej univerzity uviedol na svetlo sveta, budovala si cestu do miliónov domácnosti prostredníctvom malej holandskej, a neskôr väčšej fínskej spoločnosti, ktorá ju odkúpila. 

Od pôvodného predajného zacielenia – na predajcov stavebnín a čistenia bazénov, sa však posunuli bližšie smerom ku koncovému spotrebiteľovi a domácnostiam. A to bol ten prelomový krok, vďaka ktorému sa čističe HG dostali do rúk každému, kto hľadá skutočne účinné čistiace prostriedky. S cieľom, aby spoločnosť dokázala vykryť všetky problémy súvisiace s čistením a údržbou domácnosti a jej okolia, dnes prináša značka HG širokú ponuku výrobkov aj na slovenský trh. 

Udržujte záhradu v plnej kráse. HG čističe si poradia aj so slnečníkom

Ak ste si náhodou niekedy lámali hlavu nad tým, ako prinavrátiť zašlú slávu svojej záhradnej markíze alebo slnečníku, viac už nemusíte. HG má riešenie. Prípravok na čistenie slnečníkov a podobných tkanín, používaných v exteriéri, máte na dosah ruky. 

Poľahky si poradí s krycími plachtami alebo prístreškami, ktoré ste dosiaľ nevedeli účinne vyčistiť a zbaviť zašlých nánosov. Ak ho následne doplníte o účinnú impregnáciu v podobe spreja, môžete sa spoľahnúť aj na jeho vodeodolnosť a ochranu pred premočením. Mimochodom, tohto pomocníka si nezabudnite zbaliť aj na rodinnú stanovačku. Vlastnosti povrchu stanu vylepší účinnou impregnáciou.

Všetkých chalupárov a milovníkov autentického varenia vo vonkajších pieckach prekvapí účinné čiernidlo na pece. Pomocou kefky a handričky sa prípravok nanesie na povrch kachlí, piecky, dvierok v záhradnom krbe alebo dokonca na akýkoľvek kovový povrch, a prinavráti mu vynovený čierny vzhľad ako z výroby. Na sklenené časti, ako sú napríklad dvierka, myslel výrobca taktiež. HG čistič sklenených dvierok krbov a pecí si bez problémov poradí so sadzami či inými nečistotami na oboch stranách dvierok.

 Vo väčšine záhrad a rodinných domov nemôže chýbať záhradný nábytok. Staráte sa o záhradné sedenie tak, aby vám vydržalo roky a navyše si zachovalo krásny vzhľad? Ak si dosiaľ nie ste istí, ako sa o nábytok v záhrade starať, prípadne ste ho zanedbávali, značka HG má odpoveď aj na tento problém. Záhradnému nábytku z dreva vdýchne opäť dušu prostriedok na obnovu vzhľadu tvrdého dreva. Dokonca pomôže obnoviť aj vyšedivený ratan. Univerzálna impregnácia na textil sa ako doplnok postará o vodeodolnosť, ale i čistotu všetkých podsedákov a matracov, ktoré je potrebné pred sezónou dôkladne ošetriť. 

Čistič špár či zámkovej dlažby? Odpoveď znie HG

Plánujete tento rok malé či väčšie stavebné úpravy? Alebo menšiu záhradnú realizáciu, ktorú ste už dlhšie odkladali? Dať okolie do pôvodného stavu dá určite zabrať. No aj v tomto prípade sa môžete spoľahnúť na efektívne produkty značky HG. Odstraňovač nálepiek si skvele poradí nielen so staršími lepidlami, ale i asfaltovými škvrnami, ktoré po ukončení prác dodatočne po majstroch objavíte. 

Ako na terasovú dlažbu? S podlahou z betónového alebo štrkového materiálu si ľavou zadnou poradí čistič na dlažbu na terase. Použiť ho môžete aj na zašlú zámkovú dlažbu betónového typu

Nuž, a napokon, posledný tip, na ktorý nedá dopustiť žiadna domácnosť vynímajúca sa čistotou aj na tých najháklivejších miestach. Čistič špár v kombinácii s odstraňovačom vodného kameňa obnoví a najmä dokonale vyčistí aj tie najmenšie špáry medzi kachličkami vo vašej kúpeľni či kuchyni. 

Našli ste medzi našimi tipmi konečne prípravok, ktorý ste už dlho, no márne na trhu hľadali? Ponuka čističov HG je skutočne odpoveďou na detailne vyšperkovanú domácnosť a jej okolie. Stačí si vybrať produkty, ktoré vám k nej bez problémov dopomôžu, a už onedlho sa môžete tešiť z dokonale čistého interiéru i exteriéru. A ak patríte k tým, ktorých jarné upratovanie tento rok ešte len čaká, neprehliadnite našich 5 tipov, ako ho zvládnuť a nezblázniť sa.

Autor fotky: Quang Nguyen Vinh na Pexels