Odfláknutá hygiena?!

11.09.2020

Poznáte ten pocit, keď si myslíte, že o vašom malom tajomstve viete len vy? 

Neoholené nohy, prehnaná či odfláknutá hygiena a ďalšie kiksy, ktoré si všímajú muži na ženách

Poznáte ten pocit, keď si myslíte, že o vašom malom tajomstve viete len vy?

Presnejšie, myslíme drobné kiksy a prešľapy, ktorých sa ženy v oblasti osobnej hygieny a vizáže dopúšťajú. A naivne si pritom myslia, že ich druhé pohlavie prehliada. 

Omyl, milé dámy! 

Po malom prieskume sme si pre vás pripravili zoznam všetkých drobných faux pas, ktoré zaregistruje pozorné oko väčšiny chlapov. Nerobíte ich náhodou aj vy? 

Osobná hygiena pod lupou – to je precízne holenie a deodorant v povinnej výbave 

Dámy, nepodceňujte holenie, chlapi sa dívajú aj na vaše členky 

Čo by to bolo dnes za ženu, keby nemala vo svojej kúpeľni minimálne jeden jednorázový holiaci strojček. Podpazušie či oblasť bikín, to je taká povinná jazda, ktorú ale možno zamaskovať oblečením. Horšie je to však v prípade nôh. A to najmä v letných mesiacoch. Myslíte si, že si páni obzerajú skôr vaše partie o niekoľko desiatok centimetrov vyššie? Veru, ani by ste neuverili, koľkým padne zrak práve k vašim členkom. 

Odporúčanie znie teda jasne – už žiadne “lokálne” holenie vhodné len do trojštvrťových nohavíc a podobne. Môžete sa totiž ľahko ocitnúť v situácii, že vám vietor či nečakaný pohyb nohavice vyhrnie a verte, že tých pár minút strávených dôkladným oholením vám v tom momente príde vhod. S precíznym holením, samozrejme, súvisí aj pravidelná výmena holiaceho strojčeka. Nie nadarmo sa totiž volá jednorázový. Výhodnejšou investíciou však býva variabilnejší holiaci strojček s možnosťou výmeny hlavíc, prípadne vaše trápenie s holením vyrieši depilačný krém.

Biele fľaky na čiernom oblečení versus žlté škvrny v oblasti podpazušia. Hygienu vyrieši správny deodorant 

Leto býva kruté. Dôkladné holenie nie je všetko, na čo by ste si mali pri osobnej hygiene dať záležať. Horúce počasie a vypäté situácie vytvárajú skvelé podmienky pre nepríjemné fľaky v podpazuší. Ak máte niekedy pocit, že stačí držať ruky pri tele a nikto si nič nevšimne, len ťažko by s tým mnohí (áno, aj páni) súhlasili.

Ak sme teda o pár riadkov vyššie spomenuli, že holiaci strojček patrí do povinnej výbavy každej ženy, neodmysliteľne tam zaraďujeme aj deodorant. Vybrať si ten správny znamená, že okrem máp v podpazuší, nebude vaše čierne oblečenie každodenne poznačené bielymi stopami. 

Módne prešľapy, ktoré chlapom cinknú do oka, aj keď je hygiena tip-top. Viete čo by vyhodili zo ženských šatníkov? 

Camel toe alebo prokletě nízké džíny. Riešením je rýchla kontrola v zrkadle 

Hygiena je základ, o tom potom. Vedeli ste však, že dokonca aj to, ako nosíte legíny či obtiahnuté nohavice, dokáže pritiahnuť viaceré pánske pohľady? Nie však veľmi obdivné… Kde je pes zakopaný?

Možno ste sa už stretli s pojmom camel toe. Takzvané ťavie kopyto alebo v pánskom žargóne aj kávové zrno vzniká vtedy, keď si dámy vytiahnu legíny alebo priliehavé nohavice omnoho vyššie, než by mali. Nuž, dámy, ak nechcete prilákať mužské pohľady priamo k svojim intímnym partiám, presvedčte sa, že vás vaše legíny nezradia.

Opačným prípadom, kedy by sa, naopak, celkom aj žiadalo povytiahnuť nohavice vyššie, sú príliš bedrové kúsky u dám s postavou typu “krv a mlieko. Stačí totiž niekoľko bežných úklonov a predklonov (zaviazanie si šnúrky na topánke) a všetci páni naokolo tak môžu obdivovať nielen vaše nové spodné prádlo, ale často i partie, ktoré by ste radi odhalili len tomu vyvolenému. Avšak o niečo vkusnejším spôsobom.

Mimochodom, viete, ktoré oblečenie by chlapi zo ženských obchodov najradšej vyradili? Drvivá väčšina nevie stráviť extra pohodlné pudláče, praktické baleríny a napokon ani oversize kúsky, ktoré dámy tak milujú.

Keď je make-up tak trochu make-down…

Do poslednej kategórie dámskych faux pas, ktoré neostanú bez povšimnutia, sme zaradili známe prehrešky voči líčeniu. Nielen ženy sú totiž voči sebe navzájom kritické. Prehnaný a nesprávne nanesený make-up, kedy farba tváre a krku vytvárajú očividný kontrast, vnímajú aj muži. Samozrejme, nie pozitívne. Nájsť tú správnu dekoratívnu kozmetiku a vedieť ju používať, je tak trochu umenie. Ak ho však žena zvládne, celkom určite sa nemusí obávať prehreškov, akými sú otlačený rúž na zuboch alebo do očí bijúce škvrny od púdrov na golieri.

Tak čo, milé dámy? Rýchla kontrola v zrkadle a vyhoveli ste všetkým prísnym kritériám, ktoré si pozorní páni všímajú? Veríme, že áno. Osobná hygiena a vkusné líčenie sú predsa veci, ktoré si samy voči sebe neodpustíme. A nejaký ten oversize kúsok v skrini si pokojne nechajte. Presne na tie dni, kedy by sme najradšej ani nevyliezli z postele, padnú viac než vhod, hoci to mužskému oku nelahodí.