Hľadáte aktivity pre deti? Nápadité kreslenie zvierat či zemiakové pečiatky zvládnete i doma

19.02.2021

Zaujať detskú myseľ.

Zaujať detskú myseľ niečím kreatívnym, a zároveň podporiť rozvoj motorických schopností, niekedy nie je jednoduché. Najmä, ak vás okolnosti uväznia na dlhší čas za dverami vášho príbytku a vy si musíte poradiť s tým co dům dá. 

Nezúfajte. Prinášame vám nápady na zaujímavé aktivity s deťmi, na ktoré nepotrebujete riešiť extra pomôcky. Všetko nájdete doma v komore, prípadne v najbližších potravinách. Tak čo, vyskúšate? 

Kreslenie nemusí byť zložité. Vyskúšajte tipy na kreslenie zvierat pomocou čísel alebo využite odpad zo strúhadla

Kreslenie patrí medzi najobľúbenejšie detské aktivity. Farbičky, výkresy či šikovný skicár sú povinnou výbavou každého škôlkara. Ak vášho drobca zatiaľ nenadchli alebo ho kreslenie zvierat, autíčok či postáv vyslovene nebaví, nič nie je stratené. Dajte mu čas. A ponúknite nápaditú aktivitu, vďaka ktorej sa ľady pohnú o niečo rýchlejšie. 

Náš TIP:

Ak máte doma malého predškoláka, skvelé rady vám ponúkne náš článok o tom, Ako vybrať pero, ceruzku či iné školské pomôcky pre vaše dieťa.

Stačí vám zopár šikovných ťahov a kreslenie zvierat máte v malíčku  

Nadelili aj vám sudičky do vienka všetko možné, len nie nadanie na kreslenie? Ak sa aj vám stáva, že sa pes, ktorého ste nakreslili, podobá skôr na morské prasiatko, nehádžte flintu do žita. Môžete sa naučiť kresliť zvieratká spolu so svojimi ratolesťami. Krok za krokom si spolu môžete vyskúšať jednoduché kreslenie ceruzkou, ktoré vďaka číslam premení bezduché tvary na hotový zverinec

Nevyhadzujte šupky od ceruzky. Urobte si pomocou nich kreslenie ešte originálnejším

Ku kresleniu patrí nevyhnutne aj strúhanie ceruziek. Vyhadzovali ste doteraz i vy obsah strúhadla na ceruzky do koša? Po vzhliadnutí nasledovnej inšpirácie tak už možno nikdy neurobíte. Roztomilý ježko, pestrofarebná rybka alebo akýkoľvek iný obrázok vďaka netradičným odpadkom z ceruzky doslova ožijú pod rukami. Aktivita navyše podporuje jemnú motoriku aj tých najmenších, ktorí s kreslením ešte len prichádzajú prvý krát do kontaktu. 

Inšpiráciu na aktivity s deťmi nemusíte hľadať ďaleko. Nakuknite do kuchyne!

Stáva sa vám niekedy, že i napriek veľkému množstvu hračiek a hier vaše deti nemajú do čoho pichnúť? Nemusíte však hneď vykúpiť prvé hračkárstvo, ktoré máte po ruke. Stačí, ak sa poobzeráte okolo seba a doma nájdete hneď niekoľko pomôcok, vďaka ktorým sa zabavíte, rozcvičíte detské pršteky a navyše vám vznikne aj nejaké to umelecké dielo na výstavku

Vytvorte si pečiatky podľa svojej fantázie. Aké? Predsa zemiakové!

Deti jednoducho zbožňujú, ak si môžu niečo vytvoriť samé. Ak sa k tomu navyše pridá netradičný materiál, ich nadšenie sa stáva nákazlivým. Skúšali ste, napríklad, niekedy vytvoriť zemiakové pečiatky? Lacné a navyše dostupné riešenie, na ktoré vám stačí zopár zemiakov, farby a chuť vytvoriť niečo originálne. Napríklad jesennú koláž alebo vlastnoručnú vianočnú pohľadnicu. 


Že špagety a marshmallow nejdú dohromady? Nikdy nehovorte nie, pokiaľ nevyskúšate… napríklad špagetovú vežu

Na chvíľu v tej kuchyni ešte ostaneme. Ak už budete mať kreslenia či maľovania až po krk, vyskúšajte aktivitu, pri ktorej sa precvičia nielen detské prsty, ale i trpezlivosť a zmysel pre detail. Očká sa rozsvietia najmä chlapcom, ktorí milujú stavebnice a marshmallows. Zdá sa vám táto kombinácia netradičná? Nuž, za skúšku nič nedáte. K bielym penovým cukríkom, ktoré nám poslúžia ako spojivo, budete potrebovať balík špagiet (surových) a nožničky. A potom už len dávku fantázie, vďaka ktorej vzniknú určite originálne špagetové stavby, pospájané kúskami marshmallows (tie odporúčame prestrihnúť na menšie kúsky, najmä, ak sa spájajú len dve špagety).

Našli ste medzi našimi tipmi nejaký, ktorý ste ešte doma neskúšali? Veríme, že sa už rozhliadate po potrebných pomôckach a premýšľate nad tým, ako bude vyzerať vaša špagetová veža. Ak by ste potrebovali doplniť potreby na kreslenie zvierat, zemiakové pečiatky alebo akékoľvek iné kreatívne pomôcky, radi vám v www.demro.sk s výberom pomôžeme. Nuž, a napokon sa nezabudnite so svojimi výtvormi podeliť aj na našej Facebook fanpage.

 

Fotografie : PIXABAY.com PINTEREST.com